VZPOMÍNKY

Výstava VZPOMÍNKY je název výstavy, která je pro veřejnost otevřena v galerii Muzea Šumavy v Kašperských Horách od 25. října do 8.prosince. Jak už z jejího názvu vyplývá, jde o okamžiky, momenty či situace, které ( jak také jinak ) autor výtvarník uchovává v paměti a formou obrazu vyjádřil. Vlastně ono „vyjádřil“ není to pravé odpovídající slovo. Spíše dal nahlédnout do svého nitra, svého okouzlení, nezapomenutelného prožitku.
Ač výstava deseti českých a bavorských autorů převážně nabízí krajinné motivy, najdeme tam i symboliku - příkladně v dílech Karin Stein, jako obraz „Svatební valčík“, či „Dědictví“ a „Snídaně“, originální starou architekturu od Reginy Schmidtmayer, potápěčské zážitky z mořského dna Ludovíta Vasiho a další .
Výstava dává rovněž nahlédnout jak do různých malířských slohů, tak i technik, od klasické olejomalby na plátně, akrylu, pastelu, kombinované techniky, až po linolový tisk, barvu na hedvábí, airbrush, podmalby na skle.
Přesto je výstava harmonický celek, tak, jako jsme i my každý trochu odlišný , jiných názorů, jiného založení a ve velké většině nacházíme společnou řeč, pochopení a přátelství. Věřím, že každý z návštěvníků výstavy si tak najde v 69ti vystavených děl to, co je mu blízké.
Pořadatelé výstavy jsou Šumavská renesance o.s. a Muzeum Šumavy Sušice a je věnována památce Pavla Holečka, zakladatele a předsedy Šumavské renesance o.s.
Iva Sedlářová, Šumavská renesance o.s.

Pavel Holeček VÝSTAVA „VZPOMÍNKY“ JE VĚNOVÁNA PAMÁTCE
PAVLA HOLEČKA, ( 25.10.1942 + 9.3. 2011 ), ZAKLADATELE A PŘEDSEDY ŠUMAVSKÉ RENESANCE O.S.

PAVEL POCHÁZEL Z UMĚLECKÉ RODINY. JEHO OTEC,
FRANTIŠEK HOLEČEK , BYL MUZIKANT I VÝTVARNÍK,
BABIČKA ANNA RICKOVÁ - HOLEČKOVÁ PŮVODEM
Z UROZENÉ RAKOUSKÉ RODINY BYLA VYNIKAJÍCÍ
MALÍŘKOU.
JEJÍ DVA VYSTAVENÉ DOCHOVANÉ OBRAZY KTERÉ RODINĚ ZŮSTALY, BYLY UŽ NALEZENY POŠKOZENÉ A
JSOU PŘED RESTAUROVÁNÍM.
PAVEL ROVNĚŽ OD MLÁDÍ INKLINOVAL K UMĚNÍ, HRÁL V NĚKOLIKA FILMECH REŽISERA VÁCLAVA KRŠKY, PŘÍKLADNĚ „MÍSTO V HOUFU“ V JEDNÉ Z HLAVNÍCH ROLÍ, ČI „POSLEDNÍ RŮŽE OD CASANOVY“, ÚČINKOVAL TRVALE V POLOPROFESINÁLNÍM DIVADLE V PRAZE.
PO PŘESTĚHOVÁNÍ NA ŠUMAVU SE PLNĚ VĚNOVAL ROZVOJI HODNOTNÉ KULTURY ŠUMAVY. DOKÁZAL PŘIVÉST NA ŠUMAVU UMĚLCE SVĚTOVÝCH JMEN JAKO BARBARU DENNERLEIN, MARIANA VARGU, ŘADU PŘEDNÍCH ČESKÝCH HUDEBNÍCH LEGEND - PŘÍKLADNĚ LUBOŠE ANDRŠTA S JEHO BLUES BANDEM A V CELOROČNÍCH PROJEKTECH PŘEDSTAVIL ŠUMAVSKÉ VEŘEJNOSTI I JEJÍM NÁVŠTĚVNÍKŮM MNOHO FESTIVALŮ, KONCERTŮ, ODBORNÝCH PŘEDNÁŠEK A MEZINÁRODNÍCH VÝSTAV.

ŠUMAVSKÁ RENESANCE O.S.
a vystavující přátelé


vzpominky_IMG_1042.JPG vzpominky_IMG_1048.JPG vzpominky_IMG_1056.JPG vzpominky_IMG_1053.JPG vzpominky_IMG_1031.JPG vzpominky_IMG_1055.JPG vzpominky_IMG_1046.JPG vzpominky_IMG_1057.JPG vzpominky_MG_1024.JPG vzpominky_IMG_1033.JPG vzpominky_IMG_1037.JPG vzpominky_IMG_1035.JPG vzpominky_IMG_1027.JPG vzpominky_IMG_1026.JPG vzpominky_IMG_1034.JPG vzpominky_IMG_1043.JPG vzpominky_IMG_1038.JPG vzpominky_IMG_1041.JPG vzpominky_IMG_1030.JPG vzpominky_IMG_1058.JPG vzpominky_IMG_1045.JPG