Pavel Razím

Pavel Razím byl v počátku své kariéry odkázán na situaci tehdejšího ČSSR. Narodil se koncem šedesátých let v západní části Čech, od dvanácti let začal při Lidové škole umění v Rokycanech hrát na bicí nástroje, kde po roce již účinkoval ve školní dechové kapele.
Díky vynikající fyzické kondici byl v roce 1984 přijat na Vojenskou konzervatoř v Roudnici n.Labem. Sám ve svém životopisu o této životní etapě píše, že zde získal i užitečné dovednosti jako škrabání brambor, pravidelné rozcvičky a hod granátem. Po maturitě v roce 1987 nastoupil u Posádkové hudby Praha, kde ( jak sám uvádí ), přehrál stovky státních hymen v rámci vítání státních delegací .

Stihl ale v tomto období vystudovat a v roce 1994 se stal absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka u profesora Vladimíra Žižky, o rok později dal vale vojenské uniformě a od té doby je na permanentním turné s drtivou většinou předních hudebníků a sólistů tuzemské hudební scény. Současně vyučuje na soukromé hudební škole Come To Jam a od roku 1998 i na Pražské konzervatoři , kde v současné době působí jako vedoucí oddělení bicích nástrojů. Je také stálým členem legendární kapely Luboš Andršt Blues Band, která je v úzkém spojení se Šumavskou renesancí o.s. z hlediska i dalších projektů.

JAZZBLUES festival Ústí nad Labem 2009

JAZZBLUES festival Ústí nad Labem 2009