Mezinárodní setkání skupin křesťanského rocku

Oboroh

Oboroh Oboroh - reprezentanti folku, rocku, klasiky, blues Oboroh je folkrocková kapela z východních Čech, která se za 20 let své existence stala legendou. Téměř 30 tisíc kopií pěti kritikou velmi dobře přijatých prodaných řadových alb, stovky koncertů nejen v tuzemsku, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu, Holandsku, Francii, Švýcarsku a Irsku, společné vystoupení s Filharmonií Hradec Králové a především léta zkušeností dala Oborohu jistotu a přesvědčivost při koncertním provedení skladeb, ať už starozákonních žalmů zhudebněných vedoucím kapely Slávkem Klecandrem, který v posledních letech vystupuje rovněž sám se sólovými recitály, nebo jiných písní, opatřených většinou jeho filozofujícími texty.

Skupina Oboroh nahrála v létě 2006 ve zlínském studiu „V“ Ivo Viktorina dosud poslední album „nocí mořem“, které vydala v říjnu renomovaná firma Indies Happy Trails Records. V bodování sedmi renomovaných kritiků v březnovém čísle časopisu Folk&Country se album „nocí mořem“ umístilo na třetím místě po albech Ivy Bittové a Zuzany Lapčíkové a před Bratry Ebeny, Žalmanem, Petrem Skoumalem, Poutníky a řadou dalších známých i méně známých interpretů.

V lednu 2009 vychází k dvacetinám Oborohu u Indies - Happy Trails koncertní DVD s účastí všech 14 hudebníků, kteří ve skupině během její dvacetileté historie působili.

Roman Dragoun

Roman Dragoun Česká rocková legenda Roman Dragoun, zpěvák, skladatel a klávesista působí na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Z rodného Písku se přestěhoval do Brna, kde působil ve skupině REGENERACE a poté se stal členem PROGRES 2, se kterými natočil slavné album "Třetí kniha džunglí", kde se podílel i autorsky (skladba "Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce", se stala rockovou písní roku 1982).
V roce 1983 z Progresu odchází a zakládá skupinu FUTURUM, se kterou postupně nahrává alba "Ostrov země" (Panton 1984) a "Jedinečná šance" (Supraphon 1987). Na podzim 1984 získává cenu (tip Vokalízy) za zpěv na pražském festivalu Jany Koubkové - Vokalíza.

V roce 1988 přijímá nabídku Michala Pavlíčka a stává se členem skupiny STROMBOLI (album "Shut Down", Panton 1989).
Po rozpadu kapely v roce 1990 se podílí na mnoha hudebních projektech: spolupracuje s Bárou Basikovou, Michalem Pavlíčkem, Ravenem, Marakanou, Pavlou Kapitánovou, Leonou Machálkovou a hlavně skládá nové skladby.

V roce 1996 vychází první sólové album s názvem "Stín mý krve", které produkoval Michal Pavlíček za účasti špičkových jazzových i rockových osobností (Karel Růžička jr. - sax, Roman Pokorný a Michal Pavlíček - guit., Jan Seidl - drums, atd...)

Od jara 1996 zpívá Roman Dragoun také titulní roli v muzikálu JESUS CHRIST SUPERSTAR a rozvíjí další aktivity: společně s Lucií Bílou zpívá v Oratoriu k poctě sv. Vojtěcha při návštěvě papeže Jana Pavla II.

V roce 2000 vychází druhé sólové album "Slunci blíž", na kterém se podílejí opět špičkoví muzikanti: Mireček Chyška - el. guitar, Jiří Kovář - acoustic guitar, Olin Nejezchleba - violoncello, Filip Jelínek - trombone, Musa Imran Zangi - percussion, Karel Růžička jr. - sax, Jan Seidl - drums, Guma Kulhánek a Martin Lehký - bass.

6 strun

6 strun Kapela vznikla původně v roce 1999 jako folkové duo, pod jménem „Dobrá zpráva“.
Duo, manželé Ivana a Honza Schfhauserovi, čerpali v počátcích ze sbírky básní M. Meichra které Honza Schafhauser zhudebnil. „ Beatitudines“ jak byl projekt nazván, se stal původním a výchozím repertoárem. V červenci 2004 se zformovala sestava ve složení Honza Schafhauser (el. a ak.kytara), Pepa Lád (ak. kytara) a Ivana Schafhauserová ( zpěv, flétny,tamburina). V té době již kapela disponuje vlastními texty a jejich zhudebněním H.Schafhauserem.

Kapela hrající z počátku ve folkovém stylu, postupem doby se stále více profiluje, převládá el. kytara Honzy Schafhausera. Začíná se psát historie kapely „Šest strun“.
V roce 2008 odehrává kapela několik akcí , ale hlavně pracuje na novém CD. Při jednom z koncertů v Sušici je oslovena bubeníkem kapely „Tenkej led“ na koncertě také účinkujících, neboť v hudební branži je známo že „Šest strun“ hledá bubeníka a basistu. Za čtrnáct dnů již mají první zkoušku. V září 2008 začíná nová kapitola kapely „Šest strun“, v novém složení .

Míla Mottl – bicí
Karel Dohnal – basová kytara
Ivana Schafhauserová – vokál
Honza Schafhauser – kytary

Členové kapely jsou si blízcí nejen hudebně ale i názorově , což je pro funkčnost každé kapely velmi důležité. Do konce roku 2008 stíhají dva koncerty a počátkem roku 2009 již dojednávají koncerty na více místech i vzdálených od působiště, na základě nahrávek je skupina vybrána k soutěži v Praze, kde úspěšně koncertuje. Během prvního pololetí r. 2009 vznikají nové skladby s výrazně rockovějším soundem.

Klatovský denník - logo zpráva z tisku

plakát k akci Křesťanský rock v Kašperských Horách