Doslovný přepis dopisu , psaného v ruce.

Paní Sedlářová – co to proboha píšete za nesmysly viz časopis Nová Šumava – jaro 2008 „Na pomezí dvou světů dnes“, který se mi náhodou dostal do ruky. Všichni dobře víme jak to bylo a pravda je jenom jedna a tu nepředěláte vy svýma článkama ani další Vám podobní demagogové! Šumava už dávno není česká ! Ale západní, což jste si nevšimla. Dále fašisté v roce 1938 – 1939 nevyhnali jen české obyvatelstvo z pohraničí ale i německé občany co nešli s Hitlerem ! Po roce 1945 nikdo fašisty nevyhnal ! Pletete si pojmy. To byl legální odsun který ustanovila konference vítězných mocností : USA, Anglie, SSSR, Francie ale ne ČSR ! To bylo bez nás ! A víte že vrahy, esesáky no prostě fašist. elitu si Američané odváželi a chránili , ty mohli mít u sebe i šperky a osobní zbraně ! Zatímco „obyčejní“ Němci měli sebou předepsanou bagáž, kterou určily též mocnosti. Jaká zvrhlá demagogie udělala z území vojenský prostor ? A jak to, že Američané, Němci měli grenčáky, svojí ostrahu hranic ale Vám vadí jenom zřejmě Pohraniční stráž za ČSSR, hraničáře má, či měl každý stát ! Též Vám nevadí že USA má dodneška (!) dráty plné elektriky na hranicích s Mexikem s KLDR atd. a že střílí uprchlíky jako králíky ! Nebýt hranice – zákaz vstupu, tak dnes nemáte Šumavu takovou jakou máte. To už by byla dávno vydrancovaná ! ( Jako se ostatně dnes drancuje ) díky za to Bohu , že tu ty dráty byly a ona přijde doba kdy se opět budou dávat, protože už dnes je to neúnosné jak to „turisté“ ničí a „zlatokopové „ – dřevorubci – firmy jak těží a těží a těží ! Co těží, drancují, ničí Šumavu ! Víte Vy vůbec co těch kluků na čáře bylo zavražděno !
Vy jenom píšete že peesák někoho proboha zadržel, či chraň bůh dokonce zastřelil. Milá paní Sedlářová, takové byly tenkrát v 50.letech zákony. On narukoval na vojnu a plnil rozkazy.

ostnatý drát - znamení doby Dnes StB není, za to tu máme jiné tajné služby BIS, BNU, VR, NBU, Milice dle vzoru USA, tam m.j. je CIA, FBI atd. to Vám ovšem nevadí. Zajímavé je, že se z toho zlatého západu kde je podle Vás svoboda a vše dobré se sem vrací ty chudáci co museli utéct před tou „nesvobodou“. A kde jste byla Vy zalezlá ? Že jste nevzala zbraň a nešla proti té totalitě tedy bojovat, když Vám bylo ubližováno! A víte vy vůbec kdo to přes ty kopečky tenkrát utíkal ? Asi tomu nebudete věřit, ale byli to vlastizrádci, vrahové, teroristé, žháři, kriminálníci, zlodějové, šmelináři, udavači, kolaboranti – jen si vybrat. To jsou ty dnešní „bojovníci“ proti totalitě , proti komunismu ! Utíkali a mysleli si jak se tam budou mít, když přece tam je svoboda a stačí říct jak mi tam ubližují, týrají, nenávidím komunisty atd. Jenže víte co jim zlatí hoši ze západu řekli – nejdřív je zavřeli do lágru a byl proveden výslech. Tak hošane, víme na tebe tohle a tohle ( a věřte že věděli všechno co zde v ČSSR spáchali !) no a nemysli si, že tě tady budeme zadarmo živit. A už neměl dotyčný na vybranou měli ho v hrsti ! No a tak za pár dolarů zradil domov ( v USA ale na celém světě je vlastizrada ten nejtěžší zločin samozřejmě i vražda ) – v USA jde za to na elektrické křeslo, no a ten agentík dělal všechno co po něm chtěli, některé kriminálníky vraceli hned ( těch tam mají dost a dost ), někteří dostali rozum a byť že zde budou sedět, to vzdali. Jiní ale páchali trestnou činnost, včetně vražd ( ať pohraničníků, či civilních občanů ap. Uvedu Vám příklad - u Smrčiny tři mládenci šli „za svobodou“ zavraždili zákeřně zezadu ( ranou z pistole ) strážmistra Václava Císlera
( měl ženu 2 děti ) a to 31.1.1949. Další případ Jakub Hrazděna v 50.letech šmelil hovězí maso, když na to SNB přišla, dostal strach, zavraždil předsedu družstva, vzal mu pistoli, zapálil kravín a utekl za čáru, tam ho vyškolili no a sem do republiky chodil vraždit, loupit, ničit, včetně vojenské špionáže – prostě děvka pro všechno. Tam vedle mu říkali , když couvneš, tak tě dáme do Československa a víš co tě čeká ! No a jednou ho zadrželi a co myslíte že ho měl soud osvobodit, podle Vás asi ano. Tady za to dostal několik let basy, v USA by za to dostal trest smrti. No a dnes se hlásí – jako velký bojovník proti komunismu a pomlouvá tehdejší režim (ČSSR ), socialismus, kde se dá. Vždyť jsou to ubožáci, zbabělci.

Taková chcete být taky ? To víte že pravdu neřeknou oni ani ty dnešní mocipáni co jsou u vesla. Jenom nám chtějí vymývat mozky jak tehdy trpěli, ale musí taky říct za co ! Takový dostal co si zasloužil. A nic nebylo vynucené, jak se nám snažíte nakecat.Viz proces s Horákovou atd. vždyť ta má na svědomí tolik nevinných obětí českých komunistů i nekomunistů, co za války udávala gestapu, ta dostala oprátku zcela po právu ! Teprve po roce 1989 jsme zde v ČR ztratili tvář a všechnu úctu, pokoru, teď tu není demokracie ale nesvoboda, totalita, strach, kriminalita, nezaměstnanost, vraždy, sebevraždy, anarchie atd.
A kdo sem teď přišel na Šumavu „žít“ ? Vždyť to jsou vychcánkové, zbohatlíci, co jdou Šumavu vyždímat ! Jde jim jen o peníze – dřevo je byznys ! Teprve teď jsme ztratili ty životní jistoty, svobodu, práci, důstojnost atd. Je toho samozřejmě více, ale vše nemohu vypsat v jednom dopise. Takže příště buď napište pravdu nebo raději nic nepište, protože ty Vaše lži nikdo nespolkne!

A na západě jste asi v životě nebyla, co ? Jinak byste viděla tu bídu ( to víte, že ukážou jen to pozlátko ) já byla v USA, Francii, Německu, Itálii, Rakousku, Britanii atd. Tam jsou tvrdé zákony, nic vám nedají zadarmo ( vždyť i ten „chudáček“ Matuška jezdí se léčit do ČR, v USA by na doktora neměl, vždyť je to tu samý dluh ! ) Tam je demokracie jenom na
papíře ! Tam Vás sledují, ví o Vás všechno, dělají odposlechy, soukromí nemáte, draho, nezaměstnanost je tam obrovská. A v ČR není KSČ dnes a jak ničí chátrají objekty, co ! Dnes chátrají kravíny, kde za ČSSR byly krávy, pastviny, dnes vše zarostlé, dobytek žádný, doveze se z EU „špatné masíčko“.

Jo, a USA má ještě i miny na hranicích a taky utíkají jako „političtí“ z Mexika, z Kuby ale přitom to jsou zločinci, kriminálníci jako byli u nás po roce 1948. A to mi můžete věřit, já žila dlouho na tom „vyspělém“ západě, kde si Vás nikdo nevšimne, tam se musíte spolehnout sama na sebe . A věřte či ne, Váš svobodný život v tehdejším ČSSR jsme vám záviděli !
Dnes ne, dnes je tu o život !
Je mi Vás líto že můžete takhle psát, nevím kdo Vás takhle zblbnul, ale asi toho víte o minulosti málo.

Mgr. Leona
Mužirlevská
J.Plachty 19
České Budějovice