Barbara Dennerlein

je dnes bezesporu jedním z hlavních a nejdůležitějších světových hráčů na varhany HAMMOND B3. Její CD vyhrály bezpočet cen, včetně Ceny německých kritiků, „take off“ dokonce zvítězilo v žebříčku Jazz titulů a patřilo mezi nejprodávanější německá jazzová alba roku. Neuvěřitelný zážitek jejích živých koncertů na jevišti měla možnost shlédnout veřejnost snad na všech významných světových scénách, prestižních klubech a mezinárodních festivalech, jakými jsou příkladně „Sweet Basil“ v New Yorku, „Ronnie Scottś club“ v Londýně, „PORI jazz festival“ ve Finsku, „Blue Note“ v Tokiu, „Victoria jazz festivals“ v Montrealu, Edmontu, Vancouveru, „Evropský festival v Haagu“ a mnoho dalších.

Narodila se v Mnichově v roce 1964. Své první varhany dostala od otce jako vánoční dárek v jedenácti letech. Od patnácti pak již vystupovala po jazzových klubech. Je dokonalým perfekcionalistou, který dokáže svojí hrou v rámci hudebního celku a to ať již vystupuje v duetu, triu, velkým bigbandem, tak i třeba symfonickým tělesem. O tom svědčí i stručný výčet několika jazzových ikon, se kterými spolupracovala : Ray Anderson, Antonio Hart, Mitch Watkins, Randy Brecker, , Jeff „Tain“ Watts, David Murray, Howard Johnson, David Sanchez, Roy Hargrove, Bob Berg, nebo Denis Chambers.

Je naprosto světovým unikátem technického využití varhan Hammond B3 ve spojení jak tradičních zvuků, tak zejména díky modifikaci celého systému i vedlejších zvukových ploch a sámplů, které hrají obrovskou roli zvláště v duetech jen s bicími, kdy Barbara svým nástrojem dotváří strhující neuvěřitelné barvy, čímž vytváří dojem, jakoby na podium hrál minimálně kvartet.

Barbara Dennerlein

Barbara Dennerlein

Barbara Dennerlein

Barbara Dennerlein

Barbara Dennerlein