Archív realizovaných akcí roku 2012

PROJEKT 2012

NA CESTÁCH se lidé potkávají a mnohdy projdou bez povšimnutí. Jsou však i cesty jiné, osudové, při nichž se potkají lidé stejných zájmů, stejného založení, nadání, lidé kteří své myšlenky a pocity umí ztvárnit v umělecké tvorbě – ať již jakoukoliv formou.
Jejich vzájemnému setkání dochází málokdy náhodně, vždy musí být nějaké pojítko, něco, nebo někdo, kdo jejich cesty v tvorbě alespoň na chvíli, ne-li napořád svede dohromady.
Tato myšlenka vedla Šumavskou renesanci o.s. k realizaci letošní jarní výstavy, kterou je možno navštívit v galerii Muzea Šumavy v Kašperských Horách od 20. března do 20. května 2012.

Tři autorské výstavy bezprostředně na sebe navazující, představují tvorbu Ludovíta a Jiřiny Vasiových z Horšovského Týna a Simonetty Šmídové z Hrádku u Sušice. Není k přehlédnutí u vystavujících autorů i patriotismus k domovu. Příkladné jsou v jejich občanském životě silné rodinné vazby, vzájemná podpora a pochopení. Hodně tím vyjadřuje i název jednoho z vystavených obrazů Simonetty Šmídové „ Doma je tam, kde na Tebe vždycky někdo čeká“. Zbývá dodat, že domov je tam, kde jsou mé kořeny bez nichž by strom života nerostl a nenesl plody.

PROJEKT 2012

Benefiční koncert NADĚJE

2. prosince 2012 se konal bemefiční koncert, jehož výtěžek byl věnován na opláštění kostela sv. Markéty v Kašperských Horách ...
Benefiční koncert NADĚJE

Vzpomínky

je název výstavy, která je pro veřejnost otevřena v galerii Muzea Šumavy v Kašperských Horách od 25. října do 8.prosince. Jak už z jejího názvu vyplývá, jde o okamžiky, momenty či situace, které ( jak také jinak ) autor výtvarník uchovává v paměti a formou obrazu vyjádřil. Vlastně ono „vyjádřil“ není to pravé odpovídající slovo. Spíše dal nahlédnout do svého nitra, svého okouzlení, nezapomenutelného prožitku.
VÝSTAVA „VZPOMÍNKY“ JE VĚNOVÁNA PAMÁTCE PAVLA HOLEČKA, ( 25.10.1942 + 9.3. 2011 ), ZAKLADATELE A PŘEDSEDY ŠUMAVSKÉ RENESANCE O.S.
Vzpomínky

Výstava Simonetty Šmídové v Železné Rudě

Simonetta Šmídová je žádaná a oblíbená malířka. Bohužel, je více známá veřejnosti na Moravě a dokonce v Praze, kde každoročně můžete navštívit řadu jejích výstav než
na Šumavě, kde žije a tvoří. Lze pochopit, že jako rodačka z Brna kde vyrůstala do svých šestnácti let a už jako malá se úspěšně zapojovala do řady výtvarných soutěží, je vítaným výtvarníkem výstavních síní. Rovněž v Praze, kde ...

Výstava Simonetty Šmídové v Železné Rudě